Navigace:  MobilChange™ - Dokumentace > Používání MobilChange™ > Pracovní postupy > Postupy pro uživatele Lotus Notes > Posílání a příjem SMS z prostředí Lotus Notes >

Základní funkce

Předchozí stránkaDomůDalší stránka

listOdeslání SMS zprávy

listPříjem SMS zprávy

listPotvrzení o odeslání zprávy

listPotvrzení o (ne)doručení SMS zprávy


 

Odeslání SMS zprávy

SMS zprávy se odesílají stejně, jako každý jiný e-mail. Vytvořte novou zprávu a do položky "adresát" (To:) napište adresu ve tvaru:

<jméno uživatele>@<telefonní číslo>@SMS nebo jen <telefonní číslo>@SMS

priklad_24Například:  Zelený@0604234427@SMS.

Vyplňte text a nechte zprávu odeslat.

Zpráva může mít více adresátů; je možno do jedné zprávy dát adresáty internetové, uživatele Lotus Notes, faxové i SMS adresy.

Příjem SMS zprávy

Příchozí SMS zpráva je doručena stejně jako běžný mail, v položce Odesilatel je SMS adresa odesilatele, můžete tedy na zprávu odpovědět jako na běžný mail (Reply).

Potvrzení o odeslání zprávy

Jakmile MobilChange odešle zprávu do GSM sítě, doručí odesilateli potvrzení o odeslání zprávy, které obsahuje pro kontrolu přesný text, který MobilChange odeslala, včetně případného rozdělení na několik SMS zpráv.

Potvrzení o (ne)doručení SMS zprávy

MobilChange standardně posílá potvrzení o doručení nebo nedoručení zprávy, pokud poskytovatel GSM sítě tuto službu podporuje. Volbu zda vyžadovat nebo nevyžadovat potvrzení o doručení SMS zprávy můžete nastavit v možnostech odeslání.