Navigace:  MobilChange™ - Dokumentace > Administrace a funkčnost MobilChange™ > Administrátorské nástroje > Konfigurátor úloh DATASYS UMS > Konfigurátor úloh > Pracovní postupy > Běhové úlohy >

Povolení/zakázání běhové úlohy

Předchozí stránkaDomůDalší stránka

listPovolení běhové úlohy

listZakázání běhové úlohy


 

Povolení běhové úlohy

1.Otevřete pohled na běhové úlohy.

2.V pohledu vyhledejte potřebnou zakázanou úlohu (úloha je ve stavu Zakázáno/Disabled a je označena ikonou zastavene_ulohy).

3.Kliknutím levým tlačítkem myši na záznam úlohy záznam označte.

4.V hlavní nabídce zvolte povel Úpravy/Povolit - Zakázat (Edit/Enable - Disable). Lze též stisknutím pravého tlačítka vyvolat kontextovou nabídku a v té použít povel Enable - Disable. Nejrychlejší způsob je však stisknutí klávesy Mezerník.

poznamka_24Poznámka: Úlohu lze povolit též z formuláře Formulář UMS Task vlastnosti, a to označením zatržítka Zapnuto (Enabled).

Zakázání běhové úlohy

1.Otevřete pohled na běhové úlohy.

2.V pohledu vyhledejte potřebnou povolenou úlohu (úloha je ve stavu Povoleno/Enabled a je označena ikonou bezici_ulohy).

3.Kliknutím levým tlačítkem myši na záznam úlohy záznam označte.

4.V hlavní nabídce zvolte povel Edit/Enable - Disable. Lze též stisknutím pravého tlačítka vyvolat kontextovou nabídku a v té použít povel Enable - Disable. Nejrychlejší způsob je však stisknutí klávesy Mezerník.

poznamka_24Poznámka: Úlohu lze zakázat též z formuláře Formulář UMS Task vlastnosti, a to zrušením označení zatržítka Zapnuto (Enabled).