Navigace:  MobilChange™ - Dokumentace > Administrace a funkčnost MobilChange™ > Administrátorské nástroje > Správce uživatelů DATASYS UMS > Správce uživatelů DATASYS UMS > Popis aplikace >

Typy ovládacích prvků

Předchozí stránkaDomůDalší stránka

listPoložka

listZatržítko

listPřepínač

listVýklopná nabídka

listTlačítko


 

Položka

Položka je standardní editovatelné pole pro zadávání vstupních znaků, které je součástí formuláře.

V některých případech se položka neplní přímo editací, nýbrž výběrem prostřednictvím výklopné nabídky či jiným způsobem.

Ukázka položky

Ukázka položky

Zatržítko

Zatržítko je ovládací prvek, který nabývá dvou hodnot (stavů): označeno oznacene_zatrzitko  nebo neoznačeno neoznacene_zatrzitko. Několik ovládacích prvků zatržítka lze použít též jako seznam umožňující označení více možností najednou (pak se z hlediska ovládání chovají dílčí zatržítka jako samostatné ovládací prvky.

Přepínač

Přepínač slouží pro výběr z několika voleb. Na rozdíl od seznamu tvořeného zatržítky lze vybrat pouze jednu volbu.

Ukázka přepínače

Ukázka přepínače

 

Výklopná nabídka

Jedná se o standardní výběrový prvek, používaný k výběru jedné položky z více voleb. Vybrat lze pouze jednu položku stiskem klávesy Enter či kliknutím levého tlačítka myši.

Výklopná nabídka

Výklopná nabídka

Tlačítko

Tlačítko je v uživatelském rozhraní jeden z nejpoužívanějších ovládacích prvků, který dovoluje uživateli v aplikaci spustit nějakou určitou událost.

Klasické tlačítko má obdélníkový tvar s popiskem uprostřed a běžně se na něj kliká jedenkrát levým tlačítkem myši. Tlačítko také může mít ikonou vedle popisku či místo něj. Ikona či popisek se mohou při kliku či při najetí kurzorem změnit. Dále je při kliku na tlačítko obvykle vidět „prokliknutí“ - tedy zdánlivý malý pohyb tlačítka.