Navigace:  MobilChange™ - Dokumentace > Administrace a funkčnost MobilChange™ > Administrátorské nástroje > Konfigurátor DATASYS UMS > Konfigurátor DATASYS UMS > Popis aplikace >

Popis pracovní plochy

Předchozí stránkaDomůDalší stránka

Pracovní plochu aplikace Konfigurátor DATASYS UMS lze rozdělit na následující části:

 


listHorizontální menu

listNástrojová lišta

listVertikální menu

listDatová část

listStavový řádek


 

Horizontální menu

V horizonálním menu se nacházejí následující volby:

Domů - Pro návrat na úvodní stánku aplikace.

Nastavení

Rozšířené menu/Základní menu - Pro přepínání mezi menu nabízejícím pokročilá nastavení a mezi menu pro základní nastavení.

Horizontální menu

Horizontální menu

Nástrojová lišta

Nástrojová lišta na úvodní stránce aplikace nabízí ikony vlaječek zastupující jazykové mutace aplikace.

Nástrojová lišta

Nástrojová lišta

Vertikální menu

Vertikální menu představuje hlavní navigační prvek aplikace. Slouží jako rozcestník do jednotlivých oblastí konfigurace (děleno dle produktových komponent).

Nabídka menu je závislá od instalovaných produktových komponent.

Menu nabízí základní i rozšířené zobrazení.

Výběrem konkrétní oblasti se v datové části zobrazí vlastní menu. Kliknutím na určitou volbu menu se do datové části načte příslušný formulář, pomocí kterého lze nastavit (změnit nastavení) příslušné parametry.

V některých případech je možné založit vlastní objekt a tomuto objektu přiřadit novou položku menu. Pro založení nového objektu slouží ikona vytvorit. Po kliknutí na ikonu se do datové části načte formulář pro zadání základních údajů objektu.

Tam, kde je naopak možné objekt zrušit, se nachází ikona deleteUCT. Kliknutím na ikonu se do datové části načte rámeček s dotazem. Po potvrzení odstranění objektu je objekt zrušen a tím zmizí i volba zastupující daný objekt.

V případě, že volba menu obsahuje další vnořené volby, je u dané volby značka plus. Kliknutím na značku (nebo volbu) se menu rozšíří o dané "podvolby", značka se změní na minus. Kliknutím na značku minus se volba menu opět uzavře.

Vertikální menu

Vertikální menu

Pro návrat do úvodní stánky aplikace slouží tlačítko Domů v horizontálním menu aplikace.

Datová část

Do datové části se načítá vertikální menu, formulář dle volby vybrané ve vertikálním menu, případně dotaz na potvrzení určité akce.

Ukázka datové části s vertikálním menu a formulářem

Ukázka datové části s vertikálním menu a formulářem

Stavový řádek

Ve stavovém řádku je zobrazeno jméno aktuálně přihlášeného uživatele aplikace, informaci databázi (SQL nebo ORACLE) a informaci o verzi  UMS.

Stavový řádek

Stavový řádek