Help.i novinky Obsah dokumentace Příručka pro kontaktní osoby Příručka pro správce a operátory Technická podpora Hledání on-line

Instalace na Linuxu

Instalaci na platformě Linux nelze popsat zcela podrobně vzhledem k tomu, že rozšířených linuxových distribucí je více a každá z nich se konfiguruje trochu jinak. Nicméně dále uvedený postup pro Red Hat Linux 7.1 dává administrátorovi jiné distribuce dostatečné podklady k instalaci (rozdíly mohou být zejména v umístění, případně nazvech konfiguračních souborů).

Postup instalace:

  1. Instalace Apache 1.3.x - obvykle lze použít distribuční balík pro vaši distribuci Linuxu (RPM atd.) s potřebnými moduly nebo si Apache zkompilujte sami ze zdrojových kódů (lze získat na www.apache.org). Je nutno mít komponenty mod_so, mod_ssl a mod_php. Vzorove skripty pro kompilaci/upgrade Apache najdete na instalačním CD v adresáři Helpi\build-linux.

    POZOR - Apache 2 NEBYL testován a funkčnost na něm není zaručena!

  2. Instalace PHP 4.3.x nebo vyšší - lze použít distribuční balík pro vaši distribuci Linuxu (RPM atd.) nebo si PHP zkompilujte sami ze zdrojových kódů (lze získat na www.php.net). Vzorové skripty pro kompilaci/upgrade PHP najdete na instalačním CD v adresáři Helpi\build-linux. Je nutno zakompilovat/povolit podporu pro MySQL, regexp a gettext.

    POZOR - PHP 5 NEBYLO testováno a funkčnost na něm není zaručena!

  3. Vytvoření databáze MySQL 3.23.xx - v adresáři HELPi\setup\sql je připravena sada SQL skriptů, které je potřeba provést pomocí MySQL klienta (např. řádkový klient nebo phpMyAdmin). Skripty je nutno upravit - odstranit řádky GO, případně doplnit na konci příkazů ukončovací znak ; a změnit kódování souborů z CP1250. Skripty spouštějte takto:
  4. Zkopírování souborů - zkopírujte adresář Helpi\win32 z CD do instalačního adresáře na linuxovém serveru, např. /helpi (musí korespondovat s ev_globparam.sql !)
    Nastavte na adresářích /helpi/win32/htdocs/hdoper/etc/temp a /helpi/win32/htdocs/hdoper/cont/temp práva tak, aby uživatel, pod nímž běží Apache, měl práva sem zapisovat dočasné pracovní soubory (chown, chmod). Na ostatní adresáře a soubory musí mít právo Read.
  5. Vytvořte soubory popisující připojení k databázi:
  6. Zpřístupněte HELPi v konfiguračním souboru Apache - httpd.conf:
    Alias /helpi "/helpi/win32/htdocs"
    <Directory "/helpi/win32/htdocs">
      Option Indexes
      AllowOverride None
      Order allow,deny
      Allow from all
    </Directory>
Nyní byste měli na adrese http://váš-linux-server/helpi měli vidět vstupní obrazovku HELPi - vyberte operátorské rozhraní, přihlaste se jako admin a nastavte globální parametry dle potřeby a skutečnosti.

Nakonec ještě nastavte spouštění eskalací.

zpět na začátek